Na 33. Prvenstvu Balkana u stonom tenisu u albanskom Elbasanu crnogorski juniori i juniorke poraženi su u četvrtfinalu ekipnog dijela takmicenja.
Juniori Jakša Krivokapić, Stefan Radonjić i Milan Vučetić izgubili su četvrtfinalni duel protiv Grčke 0:3.
U borbi za plasman od 5-8.mjesta poraženi su od Slovenije 3:1. Jedini poen donio je Krivokapić pobjedom protiv Luke Jokića 3:0 u setovima. Na kraju sedma pozicija za tim trenera Branka Čubovića u konkurenciji 11 selekcija.
Titulu šampiona osvojili su juniori Bugarske, drugi su bili reprezentativci Turske a treće Grčke.
Naše juniorke zauzele su osmo mjesto. U četvrtfinalnom susretu izgubile su od Rumunije 0:3, a potom u razigravanju za plasman od 5-8.mjesta od Moldavije 0:3 i Grčke 2:3.Oba poena donijela je Anastasija Vujović.
Titulu prvaka kod juniorki osvojila je Turska, ispred Rumunije i Bugarske.
Kadetkinje Lara Franeta i Kalina Božović su u borbi od 9-12.mjesta porazene od Slovenije 3:0, da bi potom pobjedama protiv Albanije 3:0 i Sjeverne Makedonije 3:2 osvojile 10 mjesto u konkurenciji 12 reprezentacija.
Najbolje kadetkinje imala je Turska, srebro je osvojila selekcija Rumunije a bronzu Grčka.
Na šampionatu u Elbasanu počelo je pojedinacno takmicenje.






