Seniorska ekipa Novi

Direktor kluba: Ranko Boca
    Zamjenik direktora kluba: Dragan Đorđević
    Generalni sekretar: Siniša Krivokapić

Stonoteniski klub “Novi” postoji tek nešto više od tri godine. Iz godine u godinu smo napredovali i došli do stabilnog funkcionisanja kluba. Za ovaj kratak period uspjeli smo da dostinemo najbolje klubove u Crnoj Gori, kako po ostvarenim rezultatima, tako i po klupskoj organizaciji. Takođe, značajne uspjehe smo postigli u zemljama iz okruženja i osvojili brojne medalje: Srbija (Beograd,Niš,Novi Sad), Bosna i Hercegovina (Prozor,Tuzla), Hrvatska (Dubrovnik). Mi se time ne zadovoljavamo,  jer nam je cilj da izgradimo klub koji će ostvarivati značajne uspjehe na takmičenjima po Evropi.

Kratko ćemo vam opisati najznačajnije rezultate u 2017-2018 iz kojih se potrvđuje predhodo napisan uvod.

Sezona 2017/18

Plasman u Super ligu je obezbjeđen bez ijednog poraza u Prvoj ligi i to u svim mečevima rezultat je bio 4:0 u korist STK Novi. Taj rezultat su ostvarili Zoran Rešetar,Viktor Rogić, Lazar Janković i Hristijan Jovanov.

Ne samo u seniorskoj konkurenciji, već i u mlađim kategorijama stonoteniseri kluba Novi u prethodnoj sezoni su ostvarili izuzetne rezultate, pa su tako Jakša Krivokapć i Luka Karanović osvojili zlatnu i srebrnu medalju u takmičenju TOP 12 za najmlađe kadete, a ista odličja su njih dvojica pokupili i na Državnom prvenstvu za najmlađe kadete, gdje su i u dublu osvojene zlatna medalja – Jakša Krivokapić/Radoš Bataković i bronzana Luka Karanović/Vanja Vujošević. Na državnom prvenstvu za mlađe kadete Jakša Krivokapić je osvojio drugo mjesto pojedinačno, a srebrnu medalju su Krivokapić i Karanović osvojili i u dublu u konkurenciji mlađih kadeta.

Rahovici na pripremama1

Jesenja sezona 2018/2019

osvojeno 18 medalja na medjunarodnim turnirima, od čega 10 zlatnih, 5 srebrenih i 3 bronzane. U crnogorskoj ligi mladji kadeti su prvi, a seniorska ekipa je pretendent za titulu.